Восьмикутні хрестики

Лик хрестика/іконки 1
Очистити
  1. -40%
   Звичайна ціна 669 грн Спеціальна ціна 401 грн
  2. -40%
   Звичайна ціна 695 грн Спеціальна ціна 417 грн
  3. -40%
   Звичайна ціна 556 грн Спеціальна ціна 334 грн
  4. -40%
   Звичайна ціна 594 грн Спеціальна ціна 356 грн

  Восьмикутні хрестики в каталозі Золотий Вік

  Восьмикутний хрестик — класичний ювелірний виріб. Це символ віри з глибоким релігійним змістом. Символ хреста відомий людству ще з виникнення цивілізації, однак тільки з розвитком християнства восьмикутний хрестик став символом віри. У християнстві зустрічаються більше ніж 16 варіантів хреста, але купити восьмикутний хрестик — вибір православних християн.

  Восьмикутний хрестик: символіка прикраси

  У нинішньому столітті в християнській догматиці часто зустрічаються три основних хрестів: 

  • чотирикутний;
  • шестикутний;
  • восьмикутний.

  У католицькій та протестантській культурі повною формою хреста називають чотирикутний варіант. Восьмикутний хрестик — найповніша форма російського православного хреста. 

  Вперше ця форма з'явилася ще в 6 столітті нашої ери, але популярність здобула завдяки візантійським фрескам. На території наших земель восьмикутний хрестик почали носити з 1551 року, після указу Івана Грозного. По суті, для всіх православних християн восьмикутний хрестик є повною формою символу.

  На відміну від шестикутної форми, у восьмикутному хрестику є перекладина зверху. Згідно зі Святим Письмом, перекладина служила табличкою. За наказом Понтія Пілата, римського префекта, після розп'яття на хрест Ісуса Христа прибили дошку з текстом: Ісус Назарянин, Цар Юдейський. Фраза була трьома мовами. Формулювання I.Н.Ц.I. до сих пір фігурує на хрестах і шийних прикрасах. 

  Перекладина не єдина відмінність, оскільки восьмикутний хрестик насичений більш глибинним значенням. Зокрема, його називають Хрестом Голгофи, де була здійснена страта. Згідно з Писанням, на цьому місці колись також знаходився Рай і був похований Адам.

  У деяких зображеннях під хрестом малюють череп і кістки — символ смерті Адама, гріх якого Ісус омив власною кров'ю. Нерідко зображують спис і губку на тростині — ще одні символи розп'яття. При цьому, для ювелірного виробу часто характерно зображення самого хреста без Розп'яття і супутніх символів.

  Проте, на восьмикутний хрестик, який носять на грудях, часто завдають напис Врятуй і Збережи. Ця фраза — частина з короткої молитви, найпопулярнішої в православ'ї. Через цю молитву віряни просять про порятунок грішної душі, захист від ворогів, а також дякують за жертву Христа.

  Восьмикутні хрестики: що врахувати при виборі?

  Церковна прикраса залишається ювелірним виробом, тому її потрібно шукати, виходячи з вимог до коштовностей. Ювеліри радять дивитися на властивості металу, техніки обробки, розміру.

  Метал

  Православні церковні прикраси часто роблять зі срібла, оскільки цей благородний метал здатний захистити від нечисті, злих думок, ворогів. При цьому, золото більш популярний матеріал для нашої ювелірної промисловості. Якщо шукайте срібний виріб, перевірте, щоб воно відповідало 925 пробі.

  Покриття

  Оскільки традиційно восьмикутний хрестик роблять зі срібла, але більш популярно золото, ювеліри пропонують моделі з додатковою обробкою металу. Позолота — покриття вироби шаром золота. Така техніка дозволяє отримати срібло в жовтому або рожевому кольорі. 

  Чорніння — технологія обробки металу, яка з'явилася ще в античності. Однак, традиція обробляти церковні прикраси в цій техніці сформувалася нашими ювелірами у XV-XVI століттях. Чорнені моделі виглядають більш стародавніми і благородними.

  Розмір

  Цей критерій важливий для дитячих ювелірних прикрас, оскільки жіночі та чоловічі моделі не сильно відрізняються. Якщо це перший хрестик дитини, краще дивитися церковну прикрасу розміром до 2 см. Також врахуйте, що не допускаються гострі візерунки, кути повинні бути заокруглені.

  Восьмикутні натільні хрестики: ціна, замовлення, доставка

  Церковні прикраси — важливий аксесуар для вірянина. Значення має не тільки символіка і зміст, а також форма прикраси. Релігійний аксесуар повинен бути високої якості, тому рекомендуємо звертатися в перевірені салони, які надають документацію на прикраси. 

  Популярні категорії:

  Жіночі золоті каблучки, срібні кільця, чоловічі срібні хрестики, жіночі срібні хрестики, жіночі ланцюжки, жіночі золоті сережки з перлами, дитячі золоті сережки, чоловічі золоті кільця, срібні сережки кільця, сережки-гвоздики, золоті гвоздики, чоловічі срібні браслети, жіночі срібні обручки, чоловічі золоті персні-печатки, чоловічі срібні персні-печатки.