Сапфір — коштовний камінь королів дивовижної краси

07 вересня 2021

Камінь сапфір — один із найзагадковіших і дивних мінералів, які подарувала нам природа. Він входить до переліку дорогоцінного каміння, затвердженого міжнародною спільнотою. Уперше камінь був знайдений ще тамілами, індійським народом давнього походження. У Стародавній Русі мінерал також був популярний і називався блакитним яхонтом. Колір вечірнього неба могли собі дозволити тільки представники королівської крові. Уже не одне тисячоліття камінь сапфір вражає людей дивною красою, яскравим блиском, глибоким кольором, але тепер його може купити кожен українець через каталог інтернет-магазину Золотий Вік.

сапфір камінь

Сапфір: кольору каменю й особливості

За історію ювелірного мистецтва були ідентифіковані відразу кілька відтінків цього мінералу. Наразі зустрічаються сім кольорів дорогоцінного мінералу:
камені сапфір
  1. Синій або волошковий — найпопулярніший і поширений відтінок. Водночас всередині цієї категорії також спостерігається розкид відтінків від небесного до темного, але не чорного. Якщо шукали інформацію про сапфір, що це за камінь і його особливості, то найчастіше це дані саме про синій мінерал.
  2. Жовтий — другий за популярністю відтінок. В однорідному жовтому зустрічається рідко. Найчастіше в мінералі можна спостерігати градацію від блідого відтінку до бурштинового або навіть помаранчевого. Родовища мінералу зустрічаються повсюдно від США до Мадагаскару. Теплий відтінок підвищує настрій і позбавляє від поганих снів.
  3. Зелений колір досягається виключно в лабораторних умовах шляхом накладання синього й жовтого відтінків. Перевірити це можна за допомогою вивчення самоцвіту під мікроскопом: будуть помітні кристали в структурі.
  4. Рожевий — один із найбільш рідкісних, цінних, дорогих самоцвітів. За вартістю ювеліри співвідносять їх із рожевими діамантами. Це настільки коштовний самоцвіт, що найчастіше його спочатку продають у необробленому вигляді й дуже рідко безпосередньо в оздобленні. Щоби носити аксесуар із цим самоцвітом потрібно буде самостійно знайти сапфір камінь, купити його й замовити створення коштовностей у майстра.
  5. Блакитний також зустрічається рідко. Практично всі родовища розташовані в Індії. Це дуже гарний мінерал із легким блиском, але складною енергетикою, тому носити його варто акуратно. Попри атмосферу легкості навколо нього, самоцвіт краще носити зрілим людям зі зміцнілим духом.
  6. Чорний самоцвіт виглядає неймовірно красиво й дорого. Навколо таких самоцвітів ходить багато містичних легенд, оскільки це прекрасний амулет для людей з екстрасенсорними здібностями. Самоцвіт рідко відрізняється прозорістю, але неймовірно блищить на сонці. Зважаючи на таку характеристику, його складно обробляти й часто він фігурує тільки у виробах ручної роботи.
  7. Білий мінерал зустрічається в природі дуже рідко. Настільки рідкісні його родовища, що вчені навчилися синтезувати напівпрозорий самоцвіт. Такого ефекту можливості досягти шляхом термічної обробки мінералу іншого відтінку.

Безумовно, найпопулярніший мінерал синій. Саме цей самоцвіт був відомий ще представникам давнього світу. Навіть власне назва «сапфір» перекладається з давньогрецької як «синій камінь».

Сапфір — камінь любові й монархів

Синій сапфір — камінь королів, монархів, аристократів. Така традиція була відома ще в середні століття, але сьогодні ми також можемо це спостерігати. Переважно саме завдяки європейським сім’ям королівської крові. Мінерали, шо інструктувані в коштовності монархів, часто мають тривалу історію й символічне значення для всієї нації. Наприклад, у короні Британської імперії вставлено чотири мінерали з глибокою історією, два з них — сапфір. Діюча королева Британії та її найближча рідня з усіх мінералів вибирають саме камінь сапфір, який присутній майже у всіх улюблених коштовностей монархів.

камінь сапфір

Альберт — весільна брошка королеви Вікторії, яку подарував їй принц Альберт під час урочистого свята ще в 1840 році. Це великий огранений овальний сапфір, який оцінюється у 20–30 карат і оточений дванадцятьма діамантами. Це була улюблена коштовність королеви та з 1840 року вважається культовою реліквією Британії. Брошка залишалася улюбленим аксесуаром у королев Олександри, Марії, Єлизавети, Єлизавети II. Нинішня королева високо цінує не тільки цю брошку, у її колекції є багато коштовностей із синім каменем. Зокрема, її улюблений комплект — кольє з 16 сапфірів і сережки, який був весільним подарунком від її батька, короля Георга VI.

сапфір камінь ціна
сапфір камінь значення
Справжньою прихильницею самоцвіту була принцеса Діана. Принц Чарльз зробив пропозицію руки й серця Діані в лютому 1981 року зі красивою каблучкою, інкрустованою її улюбленим дорогоцінним каменем. Ефектний овальний сапфір 12 каратів в обрамленні 14 діамантів круглого огранювання. Потім був саудівський сапфіровий набір — весільний подарунок Діані від королівської сім’ї Саудівської Аравії.

У ньому є діамантове кольє, браслет та сережки, а також годинник і каблучка, прикрашені чудовими темно-синіми сапфірами. Королева-мати подарувала Діані приголомшливу брошку, яку вона пізніше перетворила в знамените кольє із сімома нитками перлів. Купити брошку, точну копію тієї, зараз може кожен.

Властивості каменю сапфір

За легендою, сапфір — краплі води з чаші безсмертя, через що часто вирішують купити камінь сапфір за його лікувальні та магічні властивості. Традиційно йому приписують здатності вилікувати різного роду очні захворювання. Стародавні лікарі також використовували мінерал для лікування безсоння, хвороби серця й нирок.
камінь сапфір ціна

Постійне носіння самоцвіту знижує тиск, полегшує симптоми діабету й астми, працює як протиотрута. Якщо носити сережки, він також може допомогти у разі психічних розладів, зокрема, істерії й невралгії.

сапфір камінь любові
Сапфір — камінь, значення якого має багато смислів. Вірність, скромність, цнотливість принесе мінерал молодим особам. Деяким самоцвіт допоможе знайти своє призначення і зробить людину спокійною, але цілеспрямованою. Він допоможе зміцнити холодний розум і приборкати пристрасті, розвиває концентрацію й зосередженість. Дарує ясність мислення, зміцнює прагнення до знання і покращує пам’ять.

Кому підходить камінь сапфір

У сапфіра як каменю неймовірна енергетика, яка буде впливати на людину різноманітно, залежно від того, чого потребує його власник. Його часто дарують творчим особистостям, оскільки самоцвіт може дарувати натхнення і зміцнювати креативне мислення.
сапфір кольори каменя

Значення каменя сапфіру часто пов’язують із духовними практиками, тому його називають відмінним талісманом для священників, богословів, філософів, поетів. Мінерал може подарувати смиренність і вміння споглядати. Також впливає і прикраса, у яку інкрустований самоцвіт. Зокрема, браслет із цим мінералом радять дарувати представникам влади.

сапфір камінь значення
Судді, адвокати, чиновники, керівники зможуть грамотно організувати свою роботу, якщо будуть носити аксесуар щодня. Також мінерал допоможе людині домагатися своїх цілей. Однак, людям, схильним до ліні або прокрастинації, краще уникати цього мінералу, оскільки саме ці якості стануть проявляється ще більш яскраво.

Камінь сапфір і значення для знаків зодіаку

Це безумовно осінній самоцвіт, тому буде ідеальним талісманом для народжених у цей проміжок року. Його називають листопадовим каменем, тому астромінералогія радить носити мінерал як амулет Скорпіонам і Стрільцям. Втім, камінь підходить усім знакам зодіаку. Єдине, з обережністю рекомендують носити королівський мінерал Козерогам. Також потрібно розуміти, що для кожного знака зодіаку у каменя сапфіру значення буде різним:
сапфір колір каменя
  • на Овна буде діяти як заспокійливе і допоможе сховатися від негативу оточуючих людей;
  • Тельцям допоможе зміцнити дух і направити всі ресурси на досягнення головної мети;
  • Близнюкам подарує гармонію, стійкість, у деякому роді приземленість, врятує від зайвої мрійливості;
  • для Рака це відмінні ліки проти туги, а також плюс до привабливості для протилежної статі;
  • допоможе знизити градус запальності Левам, а також налагодити відносини з близькими;
  • Діві допоможе зміцнити характер і сприятиме розвитку, духовному та кар’єрному росту;
  • потужний оберіг для Скорпіона, допоможе подолати страхи та стати активніше для досягнення цілей;
  • ідеальним амулетом буде для Стрільця: врівноважить активність, навчить концентруватися, добиватися мети і йти вперед;
  • для Водолія стане джерелом балансу енергетики й життєвих сил, допоможе зберегти здоров’я;
  • жінці Рибі допоможе розгорнути творчий потенціал, а чоловікові — концентруватися на роботі й добитися кар’єрного росту.
камінь сапфір кому підходить
Вибираючи аксесуар у якості оберега або талісмана, бажано враховувати також вашу стихію. Зокрема, сапфір — камінь Юпітера, який протегує стихію повітря (Близнюки, Терези, Водолій).

Як поєднувати сапфір і інші камені

Ювелірна мода примхлива, навіть з урахуванням того, що у 21 столітті межі дозволеного розширюються. Під час компонування ювелірного комплекту важливо враховувати не тільки стиль і дизайн прикраси, а також поєднання благородних металів і самоцвітів. Коли збираєтеся надягати кілька аксесуарів, потрібно подивитися на композицію метал-інкрустація й мінерал-мінерал.

камінь сапфір властивості
Камінь сапфір у цьому плані універсальний. Він прекрасно поєднується як із холодними металами, так і їхніми теплими відтінками. Єдине, що вибір благородного металу буде залежати від того, вечірній це комплект або щоденний. Синій мінерал, інкрустований у срібло, відмінна ідея для прикраси на кожен день. Також вишукано виглядатиме біле золото. Вечірнім симбіозом називають поєднання листопадового самоцвіту й теплих відтінків золота, червоного або лимонного.
сапфір камінь купити
сапфір значення каменя
Важливе значення також має також поєднання декількох мінералів в одній прикрасі або одній аксесуарній групі. Сапфір не надто примхливий мінерал. Нейтральною сумісністю характеризується симбіоз із бурштином і раухтопазом. Але краще не поєднувати камінь із зеленими самоцвітами (берилом, малахітом, нефритом) і сардоніксом: два насичених відтінки можуть конфліктувати. Кращим компаньйоном у ювелірній прикрасі для сапфіра буде діамант.

Дві сильні енергетики не суперечать один одному, а навпаки доповнюють. Візуально два дорогоцінних мінерали разом виглядають шикарно й по-королівськи бездоганно. Також сприятлива сумісність буде з аметистом, гранатом, рожевим кварцом, опалом, рубіном. Однак, у такому випадку бажано, щоби це були різні аксесуари. Наприклад, срібні сережки із сапфіром, а хрестик — з аметистом.

Як носити та зберігати синій мінерал?

Питання, як носити каміння сапфір, щоб отримати від мінералу максимум користі, один із найпопулярніших, адже хочеться і красивий аксесуар, і потужний талісман в одній прикрасі. Багато в чому це залежить, насамперед від того, яку допомогу хочете отримати. Якщо хочете використовувати лікувальні властивості мінералу, то астромінералогія радить одягати прикрасу на вказівний палець лівої (у випадку з хворобами серця й нервової системи) або правої (під час інших захворювань) руки.

синій сапфір камінь
Багато радять купити каблучки для заручин, інкрустовану цим мінералом. У такому випадку відносини будуть «приречені» на вірність, кохання, гармонію. Якщо носити аксесуар на шиї, наприклад, у вигляді хрестика або кулону, то людина зможе налагодити відносини з близькими, буде спокійніше й мудріше. Талісманом на удачу може стати тонкий браслет на руку, якщо носити його щодня, а для чоловіків цю роль відмінно виконають запонки.
сапфір що це за камінь

Щоб аксесуар довго радував і залишався в первозданному вигляді важливо не тільки, як ви будете його носити, а й умови зберігання. Якщо ви не носите прикрасу кожен день, заховайте її в скриньку або оксамитовий мішечок. Його потрібно тримати в сухому місці якомога далі від прямих променів сонця. Уникайте контакту з агресивними хімічними речовинами й косметичними засобами. Знімайте прикраси, коли займаєтеся домашніми справами, приймаєте душ або відвідуєте сауну. Якщо раптом аксесуар потемнів, використовуйте мильний розчин, але уникайте механічної або хімічної чистки — це шкодить структурі мінералу. Якщо мильний розчин не допоміг, віднесіть ювелірний виріб на професійне чищення до майстра. Правильний догляд і зберігання убезпечить інкрустацію.

Камінь сапфір: ціна в Україні

На сапфір камінь ціна формується на основі багатьох чинників. Є чотири головні критерії, а саме:

  • вага;
  • чистота (особливості структури, наявність помутнінь, домішок);
  • якість ограновування здатна врятувати навіть той самоцвіт, у якого початковий стан був задовільний;
  • походження (мінерали, які добувають у Бірмі, вважаються найдорожчими).
камінь сапфір ціна в україні
Також важливу роль відіграє натуральність мінералу. Натуральні самоцвіти коштуватимуть у кілька разів дорожче, ніж синтетичні, тобто створені в лабораторних умовах. Водночас камені сапфіри з лабораторії нічим не гірше натуральних. Просто вони більш прозорі й мають характерний блиск.
Ще одним чинником, який впливає на ціну дорогоцінного каміння сапфірів, виступає оправа для інкрустації: золото або срібло. Так, ціна на срібний аксесуар із заданою ювелірною вставкою може починатися з 550 грн. У той час, як золоту прикрасу буде коштувати вже понад 2000 грн. Також не варто забувати про дизайн, складність обробки ювелірної сировини, ексклюзивність прикраси. Це ціноутворюючі чинники, які складно передбачити.
камені схожі на сапфір

До того ж, з трендом на мінімалізм, уже не можна сказати, що лаконічна прикраса буде коштувати дешевше, ніж модель із великою кількістю декору.

У нашому каталозі є величезна кількість коштовностей, інкрустованих камінням сапфір та іншими ювелірними вставками. Якщо шукаєте подарунок, менеджери проконсультують і підкажуть краще рішення.